Włochy Zabytki


Panarea
June 2, 2008, 9:57 am
Filed under: Adventure, Culture, History, Holiday, Holidays, Hotel, Lifestyle, News, Photo, Travel, Wakacje, World, włochy

Leżąca na wschodzie Panarea to najmniejsza, a zarazem najpiękniejsza z Wysp Liparyjskich. Zajmuje powierzchnię 4,5 km2, dzięki czemu żaden samochód nie zakłóca ciszy – nie ma ich tam wcale, gdyż nie mieszczą się na wąskich dróżkach. Częstym widokiem są natomiast obładowane do granic możliwości trójkołowe pojazdy.

Miejsce jest naprawdę przytulne – to swoisty raj, idealny dla osób pragnących ciszy i spokoju. Co istotne, nawet w sezonie przy odrobinie wysiłku można znaleźć niedrogi nocleg. Zamieszkałe są trzy miejscowości we wschodniej części: Ditella, San Pietro i Drauto, jednak statki przybijają tylko do San Pietro.

Jedyna piaszczysta plaża na wyspie jest oddalona o 30 minut marszu na południe z San Pietro. Po drugiej stronie, wysoko w górze, widać miejscowość Punta Milazzese, gdzie w 1948 r. odkryto 23 chaty, pozostałości po wiosce z epoki brązu. Sądzi się, że osada była zamieszkana od XIV w. p.n.e., a znalezione tutaj wyroby gliniane (wystawiane w muzeum w Lípari) wykazują wyraźne wpływy minojskie. Nad plażą i morzem w okolicy Calcara na północy czasem unoszą się gorące wyziewy gazów i par wulkanicznych (fumarole)


Leave a Comment so far
Leave a commentLeave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s%d bloggers like this: